GetBack logo

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

+48 800 600 700

71 771 01 00

kontakt@getbacksa.pl

Oto 24 powody, dla których warto wyjść z długów, cz. 1

07 października 2015

Spłacenie zadłużenia jest możliwe. Co prawda nie jest prostym zadaniem, wymaga wielu poświęceń, wyrzeczeń, a także konsekwencji w podejmowanych działaniach, jednak możesz to osiągnąć. Zazwyczaj wymaga ono zaangażowania całej rodziny, która wspólnie dąży do osiągnięcia założonego celu. Podejmując się tego zadania przejmiesz kontrolę nad swoimi finansami, pozbędziesz się ciążącego problemu.

Wyjście z zadłużenia może się udać, gdy znajdziesz wystarczająco dużą motywację i będziesz konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.

Co może zmotywować do walki z zadłużeniem? Jakie powody zachęcą do jego spłaty ?

 

 • Odzyskanie kontroli nad finansami oraz własnym życiem. Podejmuj świadome decyzje, na co wydajesz zarobione przez siebie pieniądze.

 • Przespane noce, spokojne dni, bez ciągłych rozmyślań o zadłużeniu. Odpoczynek jest ważny, dzięki niemu organizm funkcjonuje prawidłowo.

 • Wykorzystanie swojej energii w pożyteczny sposób. Nie marnuj więcej swoich sił na problemy, które możesz rozwiązać. Zamiast się zamartwiać, skup swoją uwagę na rozwiązaniu problemu, wybierz najprostsze rozwiązanie.

 • Troska o własne zdrowie. Nadmiar stresu ma negatywny wpływ na Twój organizm. Spłać swoje zadłużenie i zadbaj o to, co ważne.

 • Troska o swoją rodzinę i dobre relacje z bliskimi. Pozostawione bez rozwiązania problemy finansowe zazwyczaj negatywnie wpływają na relacje rodzinne. Wspólna walka z długami może zbliżyć Was do siebie, z długami walczcie jako zgrany zespół.

 • Nauka oszczędzania. Gdy uporasz się z zadłużeniem, nowo nabyta umiejętność oszczędzania pozwoli Ci odłożyć parę groszy, a także będziesz świadomie wydawać swoje pieniądze. Oszczędności dają poczucie bezpieczeństwa finansowego.

 • Nowa praca, nowe umiejętności. Spłacenie zadłużenia często wymaga zmiany pracy lub znalezienia dodatkowej w celu zwiększenia swoich zarobków. Dzięki temu możesz rozwinąć swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenie.

 • Oszczędność czasu. Do tej pory wiele czasu poświęcałeś na zamartwianie się, rozmyślanie o problemie. Gdy uporasz się z zadłużeniem, ten czas będziesz mógł wykorzystać w inny sposób.

 • Nie będziesz otrzymywał już listów oraz telefonów od firm windykacyjnych.

 • Uwolnienie się od ewentualnych postępowań sądowych oraz egzekucyjnych. Jeżeli problem ten dotyczył Ciebie, to spłata zadłużenia uwolni Cię od takich sytuacji.

 • Postaw na własny rozwój. Spłać zadłużenie i zacznij inwestować w siebie, zrób coś , co sprawi, że poczujesz się pewny siebie, otwarty na nowe wyzwania.

 • Radość z życia! Spłać zadłużenie, korzystaj z życia, rób to, co sprawia Ci największą przyjemność i rozsądnie wydawaj pieniądze.

Powyżej przedstawiliśmy pierwsze dwanaście ważnych powodów, dla których warto wyjść z długów. To jeszcze nie koniec, powodów do spłaty zadłużenia jest dużo więcej, o czym przekonamy Was w drugiej części artykułu. Tymczasem jeszcze raz przeanalizuj powyższą listę.

 

Zadanie na dziś:, Zastanów się, które punkty przekonują Cię do tego, by raz na zawsze pokonać długi. Właśnie teraz przy każdym z wybranych przez Ciebie punkcie dopisz własną motywację, która utwierdzi Cię w przekonaniu, że z długami trzeba skończyć. Do dzieła!

Kalendarz

« KWIECIEń 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Kampania reklamowa Getback

Obejrzyj i przekonaj się, jak pomagamy zwyciężać długi.

 

Liczby, które mają znaczenie

Czekamy na Twój kontakt

0

średnia liczba dziennych negocjacji

Sprawdź

Proponujemy efektywne rozwiązania

0

kompletnie spłaconych spraw

Sprawdź

Codziennie pomagamy w wyjściu z długów

0

średnia liczba dziennych deklaracji

Sprawdź

dane wg stanu na 30 września 2017 r.