GetBack logo

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

+48 800 600 700

71 771 01 00

kontakt@getbacksa.pl

Jak działa firma windykacyjna?

15 grudnia 2017

W dzisiejszych czasach kredytowanie jest powszechnym elementem gospodarki. Niemal każdy może skorzystać z zewnętrznych form finansowania. Co jednak robić, kiedy nie radzimy sobie ze spłatą rat? Problemy z płynnością finansową mogą pojawić się w każdym momencie naszego życia.

Przyczyn zadłużenia może być wiele. Dla przedsiębiorców, którzy współpracują z zagranicznymi partnerami, mogą to być wahania kursów walut. W problemy finansowe można popaść na skutek pojawienia się prężnie rozwijającej się konkurencji, ale także przez kłopoty kontrahentów. Czasem zadłużenie powstaje w wyniku zewnętrznych i niemożliwych do przewidzenia okoliczności: chorobę, czy utratę pracy, wówczas dłużnik może rozważyć złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Nie taki diabeł straszny

Przez lata nagromadziło się wiele historii na temat praktyk firm windykacyjnych. Mówienie o wymuszaniu spłaty długów, czy nękaniu jest jednak sporym nadużyciem. Dziś profesjonalne firmy windykacyjne takie jak wrocławski GetBack, poza skutecznym ściąganiem długów, ogromną wagę przykładają do wizerunku. Utrata wizerunku pociąga za sobą utratę zleceniodawców. W dobie tak ogromnej konkurencji na rynku wierzytelności, profesjonalne firmy nie mogą sobie pozwolić na szykanowanie czy naruszanie dóbr osobistych. Firmy odzyskujące należności, którym zależy na reputacji, poruszają się w ramach odpowiedzialnego biznesu. Dlatego, gdy otrzymasz informację o wykupieniu Twojego długu przez firmę windykacyjną GetBack, podejmij współpracę, nie ignoruj prób kontaktu i nie wyrzucaj pism windykacyjnych. Twój wierzyciel zwrócił się do firmy windykacyjnej o pomoc w odzyskaniu swoich należności. Teraz próbujemy się z Tobą skontaktować wyłącznie po to, by profesjonalnie zająć się obsługą długu, pokazując Ci rozwiązania służące jego swobodnej spłacie.

Windykacja polubowna

Firmy windykacyjne stosują różne metody odzyskiwania należności od dłużnika. Do najszybszych, często skutecznych i stosunkowo najtańszych należy windykacja polubowna, inaczej też zwana windykacją przedsądową. Zakłada ona dialog i mediacje między stronami. Polega ona na dochodzeniu należności poprzez przekonywanie kontrahentów do terminowego wywiązywania się z powstałych zobowiązań. Pracownicy firmy windykacyjnej GetBack przeprowadzają rzetelny wywiad gospodarczy, który polega na gromadzeniu najważniejszych dokumentów, świadczących o kondycji dłużnika i rodzaju wierzytelności. Poznajemy tym samym sytuację osobistą osoby zadłużonej oraz zbieramy informacje, które mają zwiększyć szanse na odzyskanie należności i zmniejszyć koszty prowadzonych działań windykacyjnych. W windykacji polubownej duże znaczenie ma zachowanie samego dłużnika – to czy z nami współpracuje, czy odpowiada na powiadomienia i nie unika kontaktu.

Windykacja sądowa

Windykacja przedsądowa jest możliwa wyłącznie wtedy, kiedy dłużnik wykazuje chęć współpracy z firmą windykacyjną. Niestety, nie zawsze tak jest. Gdy wszystkie ugodowe próby odzyskania długów zawiodą, sprawa kierowana jest na drogę sądową. Działania podejmowane przez współpracującą z firmą windykacyjną GetBack kancelarią prawną, na tym etapie procesu windykacji, sprowadzają się do wyboru właściwego sądu oraz trybu postępowania. Określamy strony procesu oraz wartość przedmiotu sporu, wysyłamy przedsądowe wezwania do zapłaty, monitorujemy wpłaty oraz kierujemy pozwy do sądu.

Nie chowaj głowy w piasek

Nie uciekaj od problemów. Uchylając się od zapłaty długu, musisz się liczyć z określonymi skutkami prawnymi, a tym samym narażasz się na dodatkowe koszty. Współpracując z GetBack S.A., możesz odzyskać kontrolę nad swoimi finansami.

Ostatnie wpisy

Kalendarz

« MAJ 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Kampania reklamowa Getback

Obejrzyj i przekonaj się, jak pomagamy zwyciężać długi.

 

Liczby, które mają znaczenie

Czekamy na Twój kontakt

0

średnia liczba dziennych negocjacji

Sprawdź

Proponujemy efektywne rozwiązania

0

kompletnie spłaconych spraw

Sprawdź

Codziennie pomagamy w wyjściu z długów

0

średnia liczba dziennych deklaracji

Sprawdź

dane wg stanu na 30 września 2017 r.