GetBack logo 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

+48 800 230 230

+48 71 771 01 00

kontakt@getbacksa.pl

7 powodów, dla których warto wyjść z długów

16 lipca 2016

Chcesz pozbyć się długów, ale przychodzi Ci to z wielką trudnością? Wszystko jest kwestią odpowiedniej motywacji. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy listę powodów, dla których warto pozbyć się zadłużenia. Sprawdź i przekonaj się sam!

  1. Zyskasz poczucie stabilizacji – nadmiar obowiązków, ciągły stres i niepewne jutro Cię przytłaczają? Jeśli uregulujesz swoje należności, zyskasz spokój i poczucie bezpieczeństwa. Przestaniesz się martwić rosnącymi odsetkami i zaczniesz spokojnie planować swój budżet. Każdy dzień stanie się lepszy!
  2. Odzyskasz radość z życia i pewność siebie – spłacając zadłużenie, dokonasz tego, co przez długi czas wydawało Ci się niemożliwe. Wpłynie to pozytywnie na Twoje poczucie własnej wartości. Uzyskasz nie tylko wolność, ale swobodę, aby zająć się tym, co lubisz.
  3. Poprawisz swoje relacje z bliskimi – problemy finansowe pozostawione bez rozwiązania zazwyczaj negatywnie wpływają na relacje rodzinne. Spłacając długi, pozbędziesz się ciągłych wyrzutów i przestaniesz kłócić się z najbliższymi.
  4. Spełnisz swoje marzenia – wyznacz sobie nowy cel: nowa praca, nowy samochód, remont mieszkania, coś, o czym od dawna marzyłeś, lecz nie było Cię na to stać. Wykorzystaj swoje umiejętności związane z oszczędzaniem oraz racjonalnym wydawaniem pieniędzy – i zacznij spełniać swoje marzenia.
  5. Zapomnisz o sądach, komornikach i wezwaniach do zapłaty – odbieranie telefonów i poczty przestanie kojarzyć Ci się z nieprzyjemnościami.
  6. Odzyskasz swój wewnętrzny spokój – już nie będziesz się musiał nikomu tłumaczyć z ilości swoich kredytów czy wysokości zadłużenia. Tematy finansowe przestaną być problematyczne. W wyniku spłacenia zadłużenia poczujesz ulgę i będziesz mógł swobodniej rozmawiać na tematy związane z pieniędzmi. Koniec z próbami szybkiej zmiany tematu czy momentów niezręcznego milczenia podczas rozmów o finansach!
  7. Zaczniesz świętować – pozbycie się zadłużenia to nie lada wyzwanie. Zatem nie odmawiaj sobie tej przyjemności i zacznij świętować, gdy już pozbędziesz się długów! W życiu trzeba umieć celebrować ważne momenty. Baw się, świętuj i rozsądnie planuj swoje kolejne wydatki. Zorganizuj rodzinne świętowanie. Jeśli w spłacenie zadłużenia zaangażowana była cała Twoja rodzina, to po osiągnięciu zamierzonego celu idźcie razem do kina lub na obiad. Będziecie świętowali Wasz wspólny sukces.

Powyższe powody, dla których warto spłacić zadłużenie, to nie wszystko. Zastanów się, co jest dla Ciebie najważniejsze i dlaczego warto wyjść z długów. Właśnie teraz stwórz własną listę takich powodów. Spisz to, co jest dla Ciebie ważne i odnajdź w sobie siłę do tego, by zrealizować cele. Do dzieła!

Pamiętaj – najważniejsza w relacjach z wierzycielem jest chęć podjęcia kontaktu i współpracy. Najlepszym rozwiązaniem jest przedstawienie firmie windykacyjnej swojej rzeczywistej sytuacji finansowej. Wierzyciel może zaproponować indywidualny harmonogram spłacania należności i wysokość miesięcznej raty, dostosowaną do naszych możliwości finansowych. Wystarczy regulować swoje zobowiązania zgodnie z terminarzem spłat, a zadłużenie będzie stopniowo się zmniejszać, aż w końcu zniknie zupełnie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z procesem odzyskiwania należności i spłaty długu, skontaktuj się z Biurem Pomocy i Wsparcia Dłużnika.