GetBack logo 

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!

+48 800 230 230

+48 71 771 01 00

kontakt@getbacksa.pl

GetBack w ofensywie

01 czerwca 2017

GetBack szy­kuje się do przejęcia prawie 99,4 proc. udziałów EGB Investments.

 

Do poprawnego wyświetlenia dokumentów pdf wymagana jest wtyczka Adobe Flash Player - pobierz

 

Branża windykacyjna nie pozwala się nudzić. Rynek przechodzi kolejne zmiany, które mogą zmienić na dobre jego oblicze. Spółka GetBack poinfor­mowała właśnie o podpisaniu warunkowej umowy nabycia prawie 99,4 proc. udziałów w firmie EGB Investments. Sprzedającym jest Altus TFI. Cała operacja ma opiewać na prawie 208 min zł, co daje 16 zł na jeden walor (na tyle też były ostatnio wyceniane walory EGB Investments na rynku NewConnect). Transakcja ma być sfinansowana m.in. z emisji obligacji.

Na tym jednak nie koniec. Jeśli dojdzie do transakcji, Altus TFI zobowiązał się, że do 30 czerwca 2022 r. wszyst­kie portfele inwestycyjne obejmujące wierzytelności funduszy sekurytyzacyjnych zarządzanych przez TFI będą zarządzane przez firmę GetBack lub podmioty z nią powiązane. Dodatkowo obsłu­ga prawna polegająca m.in. na dochodzeniu wierzytelności na drodze sądowej i egzekucyjnej będzie na zasadzie wyłączności świadczona przez kancelarię prawną wskazaną przez spółkę.

GetBack nie jest jedyną spółką, która bierze udział w głębokich zmianach, które zachodzą na rynku windykacyjnym. Nie tak dawno Kruk przejął od Presco (obecnie Yolo) cały portfel wierzytel­ności z rynku polskiego, płacąc za niego prawie 200 min zł. Do konsolidacji rynku przymierzał się również Best, który naj­pierw kupił 33 proc. udziałów w Kredyt Inkaso, a później otwarcie deklarował, że chce doprowadzić do całkowitego połączenia firm. Skończyło się jednak na głośnym sporze między firmami i ostatecznie pomysł spalił na panewce. Nie tak dawno mieliśmy także w Polsce falę ekspansji zagranicznych podmiotów. Na dobre do naszego kraju weszły m.in. amerykańska firma PRA Group, Hoist czy też Lindorff. Eksperci wskazują, że kolejne zmiany na rynku windykacyjnym wydają się jedynie kwestią czasu.