Standard & Poor's, jedna z największych agencji ratingowych na świecie, nadała GetBack SA. krótko - i długoterminowy rating B z perspektywą stabilną. GetBack S A. jest pierwszą polską spółką z branży zarządzania wierzytelnościami, która uzyskała rating kredytowy od tej globalnej agencji.

Do poprawnego wyświetlenia dokumentów pdf wymagana jest wtyczka Adobe Flash Player - pobierz
Zgodnie z raportem ratingowym, w ocenie S&P, w obecnej sytuacji GetBack ma zdolność do regulowania swoich zobowiązań. Do mocnych stron Spółki agencja zaliczyła miedzy innymi niski poziom wskaźnika zadłużenia finansowego i coraz lepszą działalność operacyjną. Stabilna perspektywa ratingu oznacza, iż według S&P nadana ocena w horyzoncie kolejnych 12 miesięcy powinna utrzymać się na tym samym poziomie oraz, że Spółka powinna wykazać się korzystnymi wynikami dotyczącymi odzyskiwania wierzytelności. To już drugi rating nadany GetBack. Pierwszy został sporządzony przez agencje EuroRating w styczniu 2017 roku. Analitycy EuroRating zwrócili wówczas uwagę m.in. na wysokość generowanych przez firmę marż, wysoki zwrot na kapitale i dynamiczne zwiększanie skali działalności2. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z uzyskanej oceny, która jest dla nas dużym wyróżnieniem. Cieszymy się, że naszą transparentność i wiarygodność doceniła agencja ratingowa ze światowej czołówki - mówi Kenneth Maynard, Przewodniczący Rady Nadzorczej GetBack SA. - Nasz wynik jest porównywalny do ocen innych firm w sektorze, zbudowanych w podobny sposób.
Warto podkreślić, że GetBack S.A. to pierwsza polska spółka działająca w branży zarządzania wierzytelnościami, która zdecydowała poddać sig ocenie ratingowej - zarówno przez agencje lokalną jak i międzynarodową.
Standard & Poor's jest jednym z trzech światowych liderów świadczących usługi ratingowe. Od ponad 150 lat nadaje ratingi największym bankom i korporacjom. Raporty S&P stanowią cenne źródło informacji dla zewnętrznych podmiotów finansowych oraz potencjalnych inwestorów i mają istotną siłę oddziaływania. Wśród polskich spółek i instytucji z ratingiem S&P znajdują się m Jn. Cyfrowy Polsat, TVN, Polkomtel i Orange Polska, Pekao, PKO BP i mBank. Ostatni czas obfituje w wydarzenia ważne dla Spółki, l marca 2017 r. Zarząd GetBack S.A. podjął decyzję o zamiarze wystąpienia do Walnego Zgromadzenia Spółki z wnioskiem o podjęcie uchwał na potrzeby pierwszej oferty publicznej akcji Spółki oraz ich dopuszczenia i wprowadzenia do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Z kolei 9 marca 2017 r. Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny GetBack S.A. w związku z ofertą publiczną obligacji emitowanych w ramach programu emisji obligacji o łącznej wartości nominalnej do 300 min zł.
Ken Maynard - od stycznia 2017 roku Członek, a następnie od 31 stycznia 2017 r. Przewodniczący Rady Nadzorczej GetBack S.A. - związany jest od lat z brytyjskim i europejskim sektorem finansowym. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywał w bankach i domach finansowych takich jak min, LJoyds Bank, TSB, Yorkshire Bulding Society, Next Group i GE Capital. Od 1999 r. do 2011 r. był dyrektorem generalnym Cabot Financial. W tym czasie firma powiększyła się niemal dziesięciokrotnie pod względem liczby zatrudnionych pracowników, stała się wiodącym nabywcą wierzytelności w Wielkiej Brytanii i Irlandii, a także rozszerzyła działalność na Francję i Hiszpanię. W 2014 r. Kenneth Maynard został dyrektorem zarządzającym w Bluestone Credit Management Limited. W ciągu zaledwie 2 lat jego pracy firma odnotowała znaczący wzrost wyników i pozyskała wielu nowych klientów. Wieloletnia, poparta sukcesami praca uczyniła z Kena eksperta w swojej dziedzinie. Swoją bogatą wiedzą dzieli się w licznych artykułach i wystąpieniach konferencyjnych.
GetBack S.A. powstała w lutym 2012 roku. Spółka korzysta z usług powiązanej z nią kancelarii prawnej. Od marca 2014 roku Grupa Kapitałowa GetBack jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 roku konsorcjum funduszy private equity nabyło 100% akcji GetBack S.A. od podmiotu z Grupy Kapitałowej Idea Bank. Na koniec pierwszego półrocza 2016 r. łączna wartość nominalna wierzytelności zarządzanych przez GetBack S A. wynosiła około 17 mld zł przy około 2 min spraw w obsłudze.
Źródło: https://www.standardandpoors.com/en_US/web/guest/ entity-browse
Źródło: http://www.euroratirig.com/file5/402703417/file/2017-01 -20_GetBack_SA_-_raport_ratingowy.pdf