Zarząd GetBack S.A.
Radosław Barczyński, Prezes Zarządu
Od 27 sierpnia 2018 r. członek Rady Nadzorczej GetBack, w tym od 19 kwietnia 2019 r. do 9 kwietnia 2020 r. Przewodniczący Rady Nadzorczej. Następnie od 9 kwietnia 2020 r członek zarządu GetBack. Pełni funkcję Dyrektora w Spinko Sp. z o.o. (od 2016 r.), gdzie odpowiada m.in. za obszar komercyjny oraz zarządzanie łańcuchem dostaw. Od 2011 do 2016 r. udziałowiec i zarządzający podmiotami działającymi na terenie Białorusi oraz Rosji. W latach 2009-2010 pełnił funkcje w organach Famak S.A. (Vice Prezes), Fugo S.A. (Prezes) oraz Fugo-Odlew Sp. z o.o. (Członek Rady Nadzorczej). W latach 2000-2009 zatrudniony w instytucjach finansowych - UniCredit CAIB Poland S.A., Bank Pekao S.A., Bank BPH S.A. oraz Raiffeisen Bank Polska S.A.
Absolwent wydziału Finansów i Bankowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu (mgr ekonomii) oraz studiów podyplomowych na Wydziale Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej.
W GetBacku odpowiada za Obszar Finansowy, HR i Kontroli wewnętrznej. Nadzoruje sporządzanie sprawozdań finansowych.
Tomasz Strama, Wiceprezes Zarządu
Od 18 lat jest związany z branżą zarządzania wierzytelnościami. W latach 2001-2014 związany z KRUK S.A. Jako ekspert i członek kierownictwa wyższego szczebla był odpowiedzialny między innymi za zarządzanie procesami windykacyjnymi oraz wdrażanie strategii windykacyjnych na serwisowanych portfelach wierzytelności. W okresie 2008-2014 jako Dyrektor Obszaru odpowiedzialny był za rozwój i sprzedaż usług Grupy KRUK, inwestowanie w portfele wierzytelności oraz relacje ze strategicznymi Partnerami Grupy. Ponadto kierował Departamentem Rozwoju Biznesu odpowiedzialnym za obszar handlowy jak i operacyjny spółki w ramach usług zarządzania wierzytelnościami świadczonych na rzecz największych instytucji finansowych w Polsce.
W latach 2014-2018 jako Dyrektor Generalny i Członek Zarządu odpowiedzialny za obszar operacyjny (COO) zbudował w formule inwestycji greenfield a później zarządzał spółką KRUK Deutschland GmbH w Niemczech.
Od 2019 roku związany z Getback S.A. jako Doradca Zarządu i Dyrektor Zarządzający odpowiedzialny za strategie windykacyjne
Absolwent Politechniki Wrocławskiej. W 2012 roku ukończył studia menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.
W GetBacku odpowiada za proces windykacji, zarówno polubownej, sądowej oraz egzekucji, a także za obszar IT.
Paulina Pietkiewicz, Członek Zarządu
Dyrektor Operacyjny i CCO w Grupie Abris. Posiada 18-letnie międzynarodowe doświadczenie w różnych sektorach branży usług finansowych (zarządzanie aktywami, fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne, obrót papierami wartościowymi, centra usług wspólnych, fundusze private equity) w połączeniu z doświadczeniem w obszarach takich jak fuzje i przejęcia, restrukturyzacja, zarządzanie back-office i middle-office, outsourcing, prawo, regulacje i zgodność. W Abris odpowiada za egzekucję transakcji, back-office i administrację spółek polskich, rumuńskich, luksemburskich i cypryjskich, kwestie prawne, podatkowe i compliance Grupy Abris, zarządzanie portfelem aktywów spornych, a także pełni funkcję członka zarządu spółek holdingowych Abris. W 2013-2014 p.o. Prezesa Nordea PTE S.A. odpowiedzialna za rozłączenie Nordea PTE od T.U. Nordea Life, dostosowanie działalności Nordea PTE do reformy OFE z 2014 r., a także negocjacje sprzedaży. W latach 2011-2013 pełniła funkcję członka zarządu i dyrektora oraz CCO w Credit Suisse Polska, gdzie odpowiadała m.in. za sprzedaż Credit Suisse Asset Management, otwarcie Credit Suisse Securities (CSSEL) Poland Branch oraz reorganizację Credit Suisse Bank Luxembourg (Poland Branch). Od 2002-2008 związana z Grupą PZU, najpierw na stanowisku dyrektora M&A oraz doradcy zarządu PZU S.A., następnie członka zarządu PZU Asset Management S.A. oraz TFI PZU S.A. W latach 2003-2006 była członkiem rady nadzorczej TFI PZU S.A., w latach 2003-2005 rady nadzorczej PZU NFI Management oraz PTE PZU S.A. W latach 1999-2010 pracowała w Achmea Group. W latach 1999-2001 była prawnikiem w Eureko BV (holding inwestycji zagranicznych grupy Achmea) natomiast w latach 1995-1999 związana z kancelarią Wardyński&Partners.
Posiada dyplom MBA z London Business School (University of London). Jest absolwentką Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, a także DEA Université de Poitiers. Paulina biegle posługuje się językiem angielskim i francuskim, a także językiem niemieckim w stopniu komunikatywnym.
W GetBacku nadzoruje pion prawny i compliance oraz koordynuje postepowania dotyczace roszczen GB dochodzonych na gruncie cywilno- i karno-prawnym.
Rada Nadzorcza GetBack S.A.
Przemysław Schmidt, Przewodniczący Rady Nadzorczej
Menedżer, bankier inwestycyjny i radca prawny z 30-letnim doświadczeniem zawodowym. Obecnie udziałowiec i członek zarządu spółki GetFresh, producenta wody Dar Natury. Członek rad nadzorczych spółek publicznych i prywatnych. Członek zespołu ekspertów przy Forum Rad Nadzorczych. Prezes Sądu Arbitrażowego przy Konfederacji Lewiatan. W latach 2013-2018 niezależny członek rady nadzorczej Polskich Inwestycji Rozwojowych, a po zmianie nazwy i przyjęciu struktury funduszu, niezależny członek dwóch komitetów inwestycyjnych w grupie Polskiego Funduszu Rozwoju.
W latach 2001-2013 partner zarządzający i przewodniczący rady nadzorczej Trigon DM S.A., najstarszego polskiego domu maklerskiego. W latach 1997-2000 wiceprezes amerykańskiej spółki @Entertainment Inc. - największego operatora telewizji kablowej i satelitarnej w Europie Centralnej i Wschodniej oraz pierwszej spółki z regionu notowanej na NASDAQ. Jednocześnie, w ramach grupy kapitałowej, prezes Wizji TV. W latach 1995-1996 dyrektor zarządzający polskich operacji MeesPierson, banku inwestycyjnego z grupy ABN AMRO.
W latach 2007-2009 Przewodniczący Europejskiej Rady Dyrektorów międzynarodowej organizacji Young Presidents' Organization. W 1987 r. ukończył z wyróżnieniem Wydział Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zdał egzamin sędziowski i radcowski. W latach 1991-1992, w ramach programu Fulbrighta, studiował w Hastings College of the Law (University of California). Ukończył programy podyplomowe na Georgetown University, Leiden University oraz TMC Asser Institute (Asser College Europe). Karierę rozpoczynał w latach 1987-1992 jako asystent w Katedrze Prawa Cywilnego, Handlowego i Gospodarczego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz jako radca prawny w kancelarii Sołtysiński Kawecki & Szlęzak, gdzie pracował w latach 1990-1995. Odbył szereg szkoleń z zakresu finansów, strategii i psychologii biznesu. Autor szeregu publikacji na tematy związane z gospodarką.
Niezależny członek Rady Nadzorczej GetBack S.A.
Piotr Rybicki, Członek Rady Nadzorczej
Jest biegłym rewidentem; posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Wyższej Szkoły Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Ukończył menedżerskie studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w finansach korporacyjnych, sprawozdawczości oraz nadzorze właścicielskim, posiada doświadczenie jako wiceprezes zarządu ds. finansowych w spółce notowanej na NewConnect, zasiada w radach nadzorczych, w tym spółek giełdowych. Jest również wykładowcą na kursach dla kandydatów na członków rad nadzorczych oraz inicjatorem Konferencji Rada Nadzorcza, jest Wiceprezesem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.
Niezależny członek Rady Nadzorczej GetBack S.A.
Krzysztof Burnos, Członek Rady Nadzorczej
Absolwent Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz Studium Prawa Podatkowego Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Łódzkim. Biegły rewident z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Członek międzynarodowej organizacji audytorów śledczych (Association of Certified Fraud Examiner). Ukończył studia doktoranckie na Wydziale Zarządzania UŁ. Posiada tytuł dyplomowanego księgowego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Doświadczenie zawodowe zdobywał pełniąc funkcje głównego księgowego, kontrolera finansowego, dyrektora finansowego, menadżera, audytora oraz niezależnych członków rad nadzorczych. Kierując finansami przedsiębiorstw odpowiedzialny był za korporacyjną sprawozdawczość finansową zgodną z MSSF, politykę rachunkowości, podatki, kontrolę wewnętrzną oraz planowanie finansowe. Jako audytor przeprowadzał badania sprawozdań finansowych spółek wielu branż, w tym finansowych i windykacyjnych. Jako niezależny członek rady nadzorczej przewodniczył komitetowi audytu giełdowej spółki z sektora finansowego Magellan S.A. monitorując sprawozdawczość, audyty i zarządzanie ryzykiem.
Ukończył szereg specjalistycznych kursów z zakresu MSR/MSSF, SOX, fraud audit, kontroli wewnętrznych, corporate governance, XBRL. Tłumaczył międzynarodowe standardy badania. Jest autorem podręczników dla biegłych rewidentów a także szeregu publikacji z zakresu audytu i rachunkowości. Prowadził szkolenia dla członków komitetów audytu z zakresu badań sprawozdań finansowych. W latach 2001-2019 członek międzynarodowych grup eksperckich działających przy międzynarodowej organizacji biegłych rewidentów Accountancy Europe zajmujących się problematyką jakości audytów. Panelista krajowych i międzynarodowych konferencji poświęconych audytowi oraz raportowaniu korporacyjnemu.
W latach 2015- 2019 pełnił funkcję Prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów i kierował Polską Izbą Biegłych Rewidentów. Od 2001 roku kieruje firmą audytorską Burnos Audit Sp. z o.o. Niezależny członek rady nadzorczej TYR TFI S.A.
Niezależny członek Rady Nadzorczej GetBack S.A.
Jarosław Dubiński, Członek Rady Nadzorczej
W ramach praktyki restrukturyzacji, na przestrzeni ostatnich 4 lat, był zaangażowany w ponad 20 procesów restrukturyzacyjnych, w tym w większości dużych restrukturyzacji, które miały miejsce na polskim rynku. W szczególności zaangażowany był w obsługę prawną restrukturyzacji zadłużenia finansowego PBG S.A., PKM DUDA S.A., Polimex Mostostal S.A. oraz Action S.A. W ramach praktyki fuzji i przejęć przeprowadził kilkadziesiąt transakcji. Doradzał m.in. w zakresie przejęć prowadzonych przez Grupę Maspex i Grupę MCI. Doradza również polskim i zagranicznym instytucjom finansowym (private equity i venture capital). W ramach praktyki rynków kapitałowych nadzoruje współpracę
z kilkunastoma towarzystwami funduszy inwestycyjnych w całym zakresie ich działalności. Posiada unikalne i największe na rynku polskim doświadczenie w zakresie tworzenia towarzystw funduszy inwestycyjnych, funduszy inwestycyjnych oraz bieżącej obsługi działalności tych podmiotów.
Jest prawnikiem wyróżnianym trzykrotnie przez jeden z najbardziej prestiżowych międzynarodowych rankingów kancelarii prawniczych, prowadzony przez Chambers & Partners w kategoriach bankowość i finanse oraz restrukturyzacja i upadłość. Jest uznawany za wiodącego eksperta z zakresu restrukturyzacji i upadłości. Kancelaria Dubiński Jeleński Masiarz i Wspólnicy, którą zarządza, w okresie ostatnich 4 lat zrealizowała największą liczbę wyróżnionych przez dziennik „Rzeczpospolita” transakcji spośród wszystkich polskich kancelarii.
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, jest radcą prawnym
i wspólnikiem zarządzającym w Kancelarii Dubiński Jeleński Masiarz i Wspólnicy. Prowadzi i nadzoruje w kancelarii praktykę M&A, restrukturyzację podmiotów gospodarczych oraz prawo rynków kapitałowych (w szczególności prawo funduszy inwestycyjnych).
Niezależny członek Rady Nadzorczej GetBack S.A.
Paweł Pasternok, Członek Rady Nadzorczej
Pan Paweł Pasternok posiada wykształcenie wyższe, jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego organizowanej przez University of Florida Levin College of Law i Uniwersytet Warszawski.
Pan Paweł Pasternok jest radcą prawnym, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie oraz posiada dyplom ukończenia studiów Executive MBA w Szkole Głównej Handlowej.
W 2006 r. pracował w kancelarii Salans D. Oleszczuk kancelaria prawnicza Sp. k. (obecnie Dentons Europe Oleszczuk Sp. k.). W 2007 r. pracował w kancelarii Noerr Stiefenhofer Lutz Sp. z o.o. (obecnie Noerr Biedecki sp. k). Od 2007 r. do 2009 r. pracował w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego kolejno na stanowisku Referenta, Starszego Referenta i Specjalisty. Od 2009 r. pracuje w Quercus TFI S.A. kolejno na stanowisku Młodszego Inspektora Nadzoru, Inspektora Nadzoru, Z-cy Dyrektora ds. Prawnych oraz Dyrektora ds. Prawnych. Od 2017 r. do 2018 r. był prokurentem Quercus TFI S.A. Od 2018 r. jest członkiem Rady Nadzorczej iWealth Management Sp. z o.o., od kwietnia 2018 r. jest Członkiem Zarządu Quercus TFI S.A. Od 2019 r. Wiceprzewodniczący Rady Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami.
Milena Bogucka, Członek Rady Nadzorczej
Pani Milena Bogucka specjalizuje się w obszarach finansów przedsiębiorstw, bankowości inwestycyjnej, fuzji i przejęć oraz w zagadnieniach restrukturyzacji i nadzoru właścicielskiego. Od 4 lat związana z branżą Private Equity, jako członek zespołu inwestycyjnego w Grupie Abris, gdzie uczestniczy w procesach transakcyjnych i nadzorze inwestycji. Jej doświadczenie obejmuje między innymi sektor usług biznesowych, produkcyjny i medyczny. W roku 2019 pełniła rolę Dyrektora Finansowego w grupie CADM Automotive. Wcześniej pracowała w dziale bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs w Londynie, w dziale Doradztwa Transakcyjnego EY oraz w firmie doradztwa strategicznego McKinsey.
Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość